Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Prawne formy udzielania świadczeń
zdrowotnych przez lekarza

Streszczenie:
Tło:
Usługi lekarskie mogą być wykonywane w dwóch różnych reżimach prawnych: w formie zakładów opieki zdrowotnej albo w formach określonych w ustawie o zawodzie lekarza. Istnieje także możliwość połączenia praktyki prywatnej z udzielaniem świadczeń w zakładzie. Współpraca lekarza z zakładem opieki zdrowotnej może być bardzo zróżnicowana, ma też jednak sporo ograniczeń wynikających z przepisów prawa.
Cel:
Artykuł omawia podstawowe formy udzielania świadczeń zdrowotnych przez lekarza współpracującego z zakładem opieki zdrowotnej oraz ustawowe ograniczenia z tym związane. Ponadto wskazuje na konsekwencje prawne ich zastosowania zarówno w sferze podatkowej, jak i zdolności do zawarcia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.