Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Chory na przewlekłą chorobę wątroby

Streszczenie:
Tło:
Lekarz rodzinny może w swej praktyce spotkać pacjentów, u których choroba wątroby jest podstawowym problemem zdrowotnym lub stanowi dodatkowy problem kliniczny utrudniający decyzje terapeutyczne.
Cel: Celem opracowania jest przedstawienie postępowania dotyczącego najczęstszych problemów medycznych występujących u chorych na przewlekłe choroby wątroby.
Metoda: Przegląd piśmiennictwa.
Omówienie: Pacjenci z przewlekłymi chorobami wątroby wymagają oceny nasilenia zmian patologicznych w wątrobie. Postępowanie dietetyczne i lecznicze zależy od stopnia zaawansowania choroby. Wszystkich chorych dotyczy zakaz spożywania alkoholu, natomiast szczególnych zaleceń dietetycznych wymagają chorzy z marskością wątroby. Kwalifikacji do szczepień ochronnych w zależności od wskazań medycznych wymagają wszyscy chorzy na przewlekłe choroby wątroby. U takich pacjentów można stosować bezpiecznie większość leków, ostrożności wymaga natomiast stosowanie ziół i suplementów diety.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.