Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Alergia na białka soi

Streszczenie:
Tło:
Od kilku lat systematycznie zwiększa się zachorowalność na choroby alergiczne, zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Szacuje się, że alergia na białka soi występuje u około 0,5-18% dzieci z alergią na białka mleka krowiego.
Cel:
Przypomnienie najważniejszych informacji dotyczących diagnostyki i leczenia alergii na białka soi.
Metoda:
Przegląd piśmiennictwa.
Omówienie: W diagnostyce każdej postaci alergii na pokarmy, w tym alergii na soję, podstawowe znaczenie ma szczegółowy wywiad i badanie przedmiotowe. Złotym standardem diagnostycznym jest eliminacja białek soi z diety dziecka lub matki oraz doustna próba prowokacji. Jedynym skutecznym sposobem leczenia udokumentowanej alergii na białka soi jest ich unikanie.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.