Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Nowy katalog kar orzekanych w przedmiocie odpowiedzialnoœci zawodowej lekarzy

Streszczenie:
Tło: Od 1 stycznia 2010 r. obowiązuje nowa Ustawa o izbach lekarskich, w której znacznie rozszerzony został katalog kar orzekanych w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy.
Cel: Artykuł omawia rodzaje kar orzekanych za przewinienie zawodowe oraz odpowiadające im okresy ich zatarcia. Ponadto wskazuje na konsekwencje prawne karalności w sferze stosunków pracowniczych oraz jej wpływ na czynne i bierne prawa wyborcze lekarza do organów izb lekarskich.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.