Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Choroba wieńcowa

Korzyści z ćwiczeń fizycznych

Streszczenie:
Tło: Choroba sercowo-naczyniowa jest główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych; ma wyraźny związek z brakiem aktywności fizycznej.
Cel: Artykuł opisuje korzyści z ćwiczeń fizycznych u pacjentów z chorobą serca, szczegółowo omawia, jakie zalecać ćwiczenia, oraz analizuje bezpieczeństwo i przeciwwskazania do ćwiczeń fizycznych w tej grupie pacjentów.
Omówienie: Korzyści z ćwiczeń fizycznych, zarówno z treningu aerobowego, jak i oporowego (siłowego), dla pacjentów z chorobą wieńcową są dobrze udokumentowane. Oba rodzaje ćwiczeń są ważnym elementem rehabilitacji kardiologicznej i mogą uzupełniać wtórną prewencję chorób serca oraz związaną z nią poprawę przeżywalności pacjentów.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.