Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Nietrzymanie moczu

Do praktyki lekarza rodzinnego zgłosiła się 58-letnia pacjentka skarżąca się na nietrzymanie moczu. Dolegliwość ta pojawiła się około 2-3 lat temu. Z czasem objawy coraz bardziej nasilały się, stopniowo ograniczając jej codzienne funkcjonowanie. Pacjentka podaje, że popuszczanie moczu poprzedzane jest uczuciem nagłego parcia na mocz. Dolegliwość nasila się podczas wysiłku fizycznego.
Wyniki wykonanego przez pacjentkę prywatnie badania ogólnego moczu i jego posiewu były prawidłowe. Również wynik konsultacji ginekologicznej nie wykazywał nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego.
W badaniu przedmiotowym jamy brzusznej nie stwierdziłam żadnych nieprawidłowości.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.