Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Nowy czas pracy lekarzy

Streszczenie:
Tło: Z dniem 1 stycznia 2008 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o zakładach opieki zdrowotnej wprowadzająca nowe przepisy dotyczące czasu pracy lekarzy – pracowników zakładów opieki zdrowotnej. Czas pełnienia dyżuru medycznego wliczony został do czasu pracy i wynagradzany jak za pracę w godzinach nadliczbowych. Nowelizacja znosi ograniczenie liczby dyżurów medycznych w miesiącu, lecz praca w wymiarze przekraczającym 48 godzin na tydzień będzie możliwa tylko za zgodą pracownika.
Cel: Artykuł przybliża aktualne zasady organizacji czasu pracy lekarzy – pracowników zakładów opieki zdrowotnej w świetle znowelizowanej Ustawy o zakładach opieki zdrowotnej oraz porównuje je z regulacją Kodeksu pracy i prawa unijnego.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.