Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Zapobieganie zakrzepom

Częste pytania dotyczące leków

Streszczenie:
Tło: Warfaryna jest często stosowana w kilku sytuacjach klinicznych. Ze względu na trudności związane z postępowaniem z pacjentami przyjmującymi warfarynę, lekarze rozważają kilka kwestii związanych z jej stosowaniem.
Cel: Artykuł dotyczy kilku kwestii klinicznych związanych ze stosowaniem warfaryny.
Omówienie: Obecnie nie zaleca się rutynowego prowadzenia badań genetycznych przed włączeniem warfaryny do leczenia. Żaden z nowych doustnych leków przeciwkrzepliwych nie jest dopuszczony do sprzedaży w Australii do długotrwałego leczenia jako substytut warfaryny. Omówiono strategie zapobiegania zakrzepicy związanej z podróżą samolotem i zwrócono uwagę na sposoby minimalizowania ryzyka krwawienia.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.