Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik ACCF i AHA publikują wytyczne na temat postępowania w niewydolności serca

Kluczowe punkty dotyczące postępowania:
• Leczenie niewydolności serca w stadium A powinno koncentrować się na ograniczaniu modyfikowalnych czynników ryzyka, co obejmuje postępowanie z nadciśnieniem tętniczym i hiperlipidemią.
• W celu zapobiegania objawowej niewydolności serca u wszystkich pacjentów z niewydolnością serca w stadium B lub C ze zmniejszoną frakcją wyrzutową należy stosować inhibitory ACE
i β-adrenolityki.
• Pacjentów z niewydolnością serca w stadium C i zatrzymaniem płynów należy leczyć za pomocą diuretyków dodanych do inhibitorów ACE i β-adrenolityków.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.