Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Opieka nad podopiecznym w domu
w polskim systemie pomocy społecznej

Streszczenie:
Tło: System pomocy społecznej oferuje osobom pozbawionym wsparcia ze strony rodziny lub innych osób świadczenia umożliwiające funkcjonowanie we własnym środowisku domowym.
Cel:
Przedstawienie rodzajów świadczeń środowiskowych pomocy społecznej ze szczególnym uwzględnieniem usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz wskazanie roli lekarzy rodzinnych w przyznawaniu tych świadczeń.
Omówienie:
Podopieczni lekarzy rodzinnych mogą korzystać z usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Świadczenia z pomocy społecznej w formie usługowej są częściowo opłacane przez podopiecznych w wysokości ustalonej na podstawie ich dochodu.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.