Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Interakcje leków z ziołami

Wyszukiwanie w Internecie

Streszczenie:
Tło:
Każdego roku w Australii pacjenci wydają ogromne kwoty na medycynę i terapie komplementarne. Lekarze rodzinni często są pytani, czy przepisane leki nie wejdą w interakcje z lekami komplementarnymi. Z jakich źródeł internetowych można skorzystać, aby pomóc znaleźć odpowiedź na takie pytania?
Cel: Artykuł omawia dostępne obecnie zasoby internetowe, które mogą pomóc lekarzom rodzinnym odpowiedzieć na pytania pacjentów dotyczące interakcji między lekami przepisanymi przez lekarza i lekami komplementarnymi.
Omówienie: Wiele stron internetowych znalezionych w ramach badania dostarczało niepełnych informacji i miało słabo rozwinięte wyszukiwarki. Znaleźliśmy siedem witryn internetowych ze 100, które spełniły nasze kryteria doboru. Portal internetowy, klasyfikujący ryzyko interakcji leków i ziół jako łagodne, umiarkowane i ciężkie, mógłby ułatwić lekarzom podejmowanie decyzji klinicznych. Najkorzystniejsza mogłaby być współpraca z Australijskim Urzędem ds. Produktów Terapeutycznych (Therapeutic Goods Administration).

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.