Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Zarządzanie czasem

Praktyczne wskazówki

Streszczenie:
Tło: Charakter zmian dokonujących się w społeczeństwie i gospodarce w coraz większym stopniu zwiększa znaczenie i wartość czasu. Ten coraz cenniejszy zasób jest nieodnawialny, co powoduje, że problematyka właściwego zarządzania czasem z definicji zyskuje najwyższą rangę wśród wyzwań XXI wieku.
Cel: Artykuł przedstawia wskazówki użyteczne w procesie usprawniania gospodarowania czasem. Umożliwi przygotowanie podstawowego narzędzia do analizy wykorzystania własnego czasu oraz poznanie zasad bardziej efektywnego wykorzystywania czasu.
Omówienie: W artykule przedstawiany jest przykładowy formularz pomiaru i analizy czasu oraz wskazówki usprawniające zarządzanie czasem (w tym dotyczące prowadzenia rozmów telefonicznych), które można natychmiast wykorzystać w praktykach lekarskich.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.