Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Eksperyment medyczny

Streszczenie:
Tło: Zawód lekarza wiąże się nie tylko z działaniami stricte leczniczymi, ale również z prowadzeniem badań naukowych oraz wprowadzaniem nowych metod terapii i diagnostyki. Lekarz powinien zatem zdawać sobie sprawę, z jakim ryzykiem wiąże się prowadzenie eksperymentu medycznego i jakie warunki należy spełnić, aby eksperyment medyczny był legalny.
Cel: Znajomość rodzajów i warunków legalności eksperymentu medycznego – niezbędna do bezpiecznego i zgodnego z zasadami sztuki medycznej wykonywania zawodu lekarza.
Omówienie: W artykule omówiono definicje eksperymentu medycznego, zasady wyłączające bezprawność takich działań oraz zasady odpowiedzialności karnej lekarza za skutki zdrowotne podjętego eksperymentu.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.