Spis treści publikacji Musisz być zalogowany aby móc ściągnąć plik Deklaracja wyboru w orzecznictwie sądowym

Streszczenie:
Tło:
W dniu 21 marca 2014 r. Sejm uchwalił, a Senat przyjął bez poprawek, nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznychI, wprowadzającą zmiany w organizacji podstawowej opieki zdrowotnej, w tym modyfikację zasad składania deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Cel: Zaznajomienie lekarzy rodzinnych z najnowszymi regulacjami na temat deklaracji wyboru lekarza POZ.
Omówienie: Artykuł przedstawia przegląd orzecznictwa sądów powszechnych na temat charakteru prawnego i znaczenia wadliwości deklaracji wyboru lekarza POZ. Ponadto skomentowano w nim wpływ najnowszej nowelizacji ustawy o świadczeniach na przyjmowanie deklaracji wyboru przez świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

czytaj dalej...

Rejestracja i zalogowanie umożliwia dostęp do większości artykułów klinicznych (z archiwum LR) i innych materiałów dostępnych na portalu z wyjątkiem 6 ostatnich wydań Lekarza Rodzinnego. Dostęp do wydań bieżących mają osoby zalogowane, które są równocześnie prenumeratami pisma. Konto na portalu rodzinni.org daje równocześnie możliwość odpowiedzi on-line na pytania Programu Edukacyjnego oraz sprawdzenie dotychczasowej punktacji.